معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۴۰۳/۳/۳
1400/04/18
آزمون ارتقا دستیاری در دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد برگزار گردید
به نقل از خبرگزاری مفدا شهرکرد:دکتر جعفر مقدسی از برگزاری آزمون ارتقا دستیاری تخصصی پزشکی همزمان با سراسر کشور در این دانشگاه خبر داد و اظهار داشت:این آزمون در یک روز مورخ جمعه 18 تیرماه همزمان با آزمون گواهینامه تخصصی، به صورت حضوری و کاغذی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در سالن شهید علم الهدی مجتمع رحمتیه شهرکرد برگزار شده است.
وی خاطرنشان کرد: در این آزمون حدود 85 نفر در رشته های تحصیلی پزشکی، جراحی، داخلی، کودکان، زنان و بیهوشی با هم به رقابت می پردازند.شایان ذکر است؛ آزمون ارتقاء دستیاران تخصصی بالینی برای ارتقاء دستیاران در مدت 4 سال تحصیل، از هر سال تحصیلی به سال بالاتر توسط دانشگاه های علوم پزشکی برگزار می شود.
اما در دو ماه اخیر و پس از قطعی شدن برگزاری آزمون ارتقاء دستیاری در روزهای 17، 18 و 19 تیرماه 1400 اعتراض دستیاران در دانشگاه‌های علوم پزشکی شدت گرفت و این گروه با تاکید بر این نکته که در دوران شیوع پاندمی کرونا روزهای بسیار سختی را در کنار سایر کادر درمان گذرانده‌اند و وقت کافی برای مطالعه نداشته‌اند خواستار لغو آزمون شده‌ بودند.
دستیاران دانشگاه‌های علوم پزشکی مختلف تاکید می کنند که به دلیل شرایط ویژه ای که کرونا در بیمارستان ها ایجاد کرده است این دستیاران فرصتی برای قرار گرفتن در مسیر درمانی بیماران غیرکرونایی و به اصطلاح مطالعه «کیس های غیر کرونایی» نداشته اند و با توجه به سختی‌های زیاد در حوزه آموزش و معیشت خواستار لغو آزمون شدند.
در عین حال وزارت بهداشت در مقابل اعتراض دستیاران پزشکی تاکید می‌کند که نمی‌توان آزمون ارتقاء دستیاری را لغو کرد و این آزمون باید سر موعد مقرر برگزار شود.
معاونت آموزشی وزارت بهداشت در اطلاعیه ای اعلام کرد: برای کاهش استرس های دستیاران که به خصوص در بعضی رشته ها از همه گیری کرونا آسیب دیده اند، رایزنی های فراوانی در ماه های گذشته با بوردهای تخصصی، دانشگاه های علوم پزشکی و نمایندگان دستیاران به شکل مشارکت جویانه انجام داده و با هدف کمک حداکثری به ایشان تصمیماتی گرفته شد تا ضمن حفظ کیفیت و رعایت استانداردها، شرایط خاص دوران کرونا نیز مد نظر باشد.
تعداد بازدید:
44
نویسنده:
منبع:
روابط عمومی معاونت آموزشی
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد دانشگاه، ساختمان شماره 2
كدپستي : 8815713471    تلفن :  
33332907
-038

تاریخ بروز رسانی 1403/03/03
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal