معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۴۰۳/۳/۶
1400/02/29
شیوع بیماری کرونا روند فراهم شدن زیرساخت های آموزش مجازی را تسریع کرد
مدیر کل آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: با شیوع بیماری کرونا، به تبع سایر دانشگاه ها جلسات متعدد برنامه ریزی و هدف گذاری برگزار و با قرار دادن آموزش مجازی در دستور کار، روند فراهم کردن زیرساخت ها تسریع شد.
به گزارش وبدا؛ دکتر جعفر مقدسی افزود: با توجه به ضعف در زیرساخت ها، کمیته ای برای توسعه آموزش مجازی و توانمندسازی اعضای هیات علمی تشکیل و فعالیت خود را با تمام توان آغاز کرد.
به گفته وی، با فراهم شدن مقدمات و توانمندشدن اعضای هیات علمی، از اردیبهشت ماه 1399 آموزش ها 100 درصد مجازی شد.
وی تصریح کرد: با توجه به ضرورت برنامه ریزی آموزشی برای آموزش بالینی، پیش بینی های لازم در این زمینه نیز انجام و حضور دانشجویان در فضا های آموزشی درمانی و آزمایشگاه ها با حداقل تراکم از نظر تعداد و حداقل زمان ممکن برای انجام کارآموزی و با جایگزین های مناسب سعی در حفظ کیفیت آموزش شد.
وی، تهیه وانتشار محتواهای آموزشی را از دیگر اقدامات برشمرد که در راستای پاسخگویی اجتماعی و تاکید بر نقش اطلاع رسانی و آموزش در پیشگیری از بیماری ها و همه گیری اپیدمی کووید 19 صورت گرفت.
دکتر مقدسی افزود: همچنین با هماهنگی صدا و سیمای مرکز استان محتواهای علمی و آموزشی در قالب تیزر و برنامه های متنوع و گفت و گو محور تولید و پخش شد.
وی، ارتباط و تعامل با ارگان و سازمان ها و تدوین شیوه نامه و اطلاعیه های مختلف، اطلاع رسانی به آحاد جامعه، برگزاری وبینارهای آموزشی، راه اندازی گروه ها و شبکه های اجتماعی با مدیریت اعضای هیات علمی و دانشجویان برای انتقال آبشاری آموزش ها به جامعه را از دیگر اقدامات صورت گرفته در راستای کنترل و مدیریت شیوع بیماری کووید 19 برشمرد.
وی، فراهم شدن امکان برگزاری 100 درصدی آزمون های پایان ترم بصورت مجازی را از دیگر موفقیت هایی برشمرد که در کنار معضلات و مشکلات عدیده شیوع اپیدمی کووید 19 در حوزه آموزش فراهم شد.
دکتر مقدسی در پایان از ویروس کرونا، بعنوان ویروس منحوس و اضطراب و دلهره آوری یاد کرد که توانست به خوبی گوشه ای از عظمت، گذشت و ایثار کادر درمان را به تصویر بکشد.
وی در ادامه از شهدای مدافع سلامت یاد کرد و افزود: شهدای مدافع سلامت کسانی هستند که در نزد خداوند روزی می خورند و سعادت کسب افتخار شهادت را داشتند.
مدیر کل آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در ادامه از بیماران درگیر با بیماری کرونا خواست توکلشان به خدا باشد و با رعایت بهداشت و دستورالعمل های پزشکی روند درمان خود را تسریع و از انتقال بیماری به اطرفیانشان جلوگیری نمایند.
دکتر مقدسی در پایان نیز از خداوند خواست هرچه زودتر شر این ویروس منحوس را از سر مردم دنیا کم کند تا آرامش به جامعه بازگردد.
تعداد بازدید:
36
نویسنده:
منبع:
وب سایت دانشگاه
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد دانشگاه، ساختمان شماره 2
كدپستي : 8815713471    تلفن :  
33332907
-038

تاریخ بروز رسانی 1403/03/06
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal